Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygala nicaeensis Risso ex W. D. J. Koch

Order: Fabales Bromhead

Family: Polygalaceae (krestušci (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygala (krestušak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresinjača (Hr), Šulek, B., 18791256, krestušac (Hr), Domac, R., 19944, mlekača (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Syn. Fl. Germ. Helv.: 92 (1835)

Taxon author(s) 1. Joseph Antoine Risso2. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Polygala nicaensis Risso. var. caerulea Freyn., inclusive (incl.)

Common names: velecvjetni krestušak (Hr), Nikolić, T., 201912707, klinatolistni krestušac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, velecvjetni krestušac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.