Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygonatum multiflorum (L.) All.

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Polygonatum (stojka (Hr), Nikolić, T., 201912707, pokosnica (Hr), Horvatić, S., 19541819, Salamunov pečat (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Pedem. 1: 131 (1785)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carlo Allioni

Synonyms: Convallaria multiflora L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 315 (1753)

Common names: mnogocvjetna stojka (Hr), Nikolić, T., 201912707, mnogocvjetna pokosnica (Hr), Grlić, Lj., 19845498, mnogocvjetni Salamunov pečat (Hr), Domac, R., 19944, pokosnica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, Salamunov pečat (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, zaliz (Hr), Grlić, Lj., 19845498

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.