Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygonum arenastrum Boreau

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygonum (dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, dreslin (Hr), Šulek, B., 18791256, dvornik (Hr), Domac, R., 19944, norava (Hr), Šulek, B., 18791256, Knöterich (De), Anonymus, 19847744, knotgrass (En), Anonymus, 19847744, knotweeds (En), Anonymus, 19847744, renouée (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Fl. Centre Fr. ed. 3,2 : 559 (1857)

Taxon author(s) 1. Alexandre Boreau

Synonyms: Polygonum aequale ssp. oedocarpum Lindm., sinonim (s), Svensk Bot. Tidskr. 6: 693 (1912) , Polygonum aviculare ssp. depressum Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 583 (1882) , Polygonum calcatum Lindman, sinonim (s) , Polygonum equale Lindman, sinonim (s) , Polygonum littorale auct., sinonim (s) , Polygonum microspermum Jordan ex Boreau, sinonim (s)

Common names: spljošteni dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.