Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygonum aviculare L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygonum (dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, dreslin (Hr), Šulek, B., 18791256, dvornik (Hr), Domac, R., 19944, norava (Hr), Šulek, B., 18791256, Knöterich (De), Anonymus, 19847744, knotgrass (En), Anonymus, 19847744, knotweeds (En), Anonymus, 19847744, renouée (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 362 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Polygonum aviculare ssp. erectum Schübl. et Martens, sinonim (s), Fl. Würtemberg: 258 (1834) , Polygonum aviculare ssp. heterophyllum Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 4: 848 (1913) , Polygonum aviculare var. erectum (Schübl. et Martens) W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv.: 618 (1837) , Polygonum aviculare var. erectum Roth., sinonim (s) , Polygonum aviculare var. vulgare Desv., sinonim (s), Obs. Pl. Angers: 98 (1805) , Polygonum centinodium Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franç. 3: 237 (1779) , Polygonum erectum Roth, nomen illegitimum (n. illeg.), Beitr. Bot. 2: 131 (1783) , Polygonum heterophyllum Lindm., nomen illegitimum (n. illeg.), Svensk Bot. Tidskr. 6: 690 (1912) , Polygonum littorale auct., sinonim (s) , Polygonum monspeliense Pers., sinonim (s)

Common names: ptičji dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, dusomača (Hr), Šulek, B., 18791256, dvorničina (Hr), Šulek, B., 18791256, dvornik (Hr), Visiani, R., 18425573, dvornik troskot (Hr), Horvatić, S., 19541819, gusomača crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, kameničac (Hr), Šulek, B., 18791256, krupnić (Hr), Šulek, B., 18791256, krupnik (Hr), Šulek, B., 18791256, mala travica (Hr), Visiani, R., 18425573, oputina (Hr), Domac, R., 19944, pasja trava (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, podvornica (Hr), Šulek, B., 18791256, poputina (Hr), Šulek, B., 18791256, pridvornica (Hr), Šulek, B., 18791256, ptičji dvornik (Hr), Domac, R., 19944, rdesalj (Hr), Šulek, B., 18791256, skrižan (Hr), Šulek, B., 18791256, skrižanj (Hr), Šulek, B., 18791256, treskovac (Hr), Šulek, B., 18791256, troskot (Hr), Horvatić, S., 19541819, troskotac (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje rusno (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.