Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygonum bistorta L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygonum (dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, dreslin (Hr), Šulek, B., 18791256, dvornik (Hr), Domac, R., 19944, norava (Hr), Šulek, B., 18791256, Knöterich (De), Anonymus, 19847744, knotgrass (En), Anonymus, 19847744, knotweeds (En), Anonymus, 19847744, renouée (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 360 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Persicaria bistorta (L.) Samp., sinonim (s), Herbário Portugues 41. 1913.

Common names: livadni dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, jermen (Hr), Pahlow, M., 19897748, livadni dvornik (Hr), Domac, R., 19944, srčanik mali (Hr), Šulek, B., 18791256, srčenica (Hr), Pahlow, M., 19897748, srčenika (Hr), Šulek, B., 18791256, srčeno zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, srčenjak (Hr), Lakušić, R., 19826043, trava kačja (Hr), Šulek, B., 18791256, trava od srca (Hr), Šulek, B., 18791256, trava od srdobolje (Hr), Lakušić, R., 19826043, trava od zmije (Hr), Šulek, B., 18791256, trov od zmije (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje volujsko (Hr), Šulek, B., 18791256, želudnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, željudnjak (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.