Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygonum hydropiper L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygonum (dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, dreslin (Hr), Šulek, B., 18791256, dvornik (Hr), Domac, R., 19944, norava (Hr), Šulek, B., 18791256, Knöterich (De), Anonymus, 19847744, knotgrass (En), Anonymus, 19847744, knotweeds (En), Anonymus, 19847744, renouée (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 361 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Persicaria acris Gray, nomen illegitimum (n. illeg.), Nat. Arr. Brit. Pl.: 268 (1821) , Persicaria hydropiper (L.) Delarbre, sinonim (s), Fl. Auvergne, ed. 2: 518 (1800) , Polygonum acre Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franç. 3: 234 (1779)

Common names: biber vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, biberka vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, buhnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, bunjak (Hr), Šulek, B., 18791256, dresen (Hr), Šulek, B., 18791256, jarmen (Hr), Šulek, B., 18791256, paprac (Hr), Pahlow, M., 19897748, papreni lisac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, paprica (Hr), Pahlow, M., 19897748, papričnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, paprika vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, prašćica vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, prpr vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, rdesen (Hr), Šulek, B., 18791256, štir vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, vodeni lisac (Hr), Pahlow, M., 19897748, vodeni papar (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.