Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygonum lapathifolium L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygonum (dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, dreslin (Hr), Šulek, B., 18791256, dvornik (Hr), Domac, R., 19944, norava (Hr), Šulek, B., 18791256, Knöterich (De), Anonymus, 19847744, knotgrass (En), Anonymus, 19847744, knotweeds (En), Anonymus, 19847744, renouée (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 360 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Persicaria lapathifolia (L.) Delarbre, sinonim (s), Fl. Auvergne, ed. 2: 519 (1800) , Persicaria lapathifolia ssp. syringifolia (Danser) Soják, sinonim (s), Preslia 46: 154 (1974) , Persicaria maculata Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Brit. Pl. 2: 270 (1821) , Persicaria salicifolia Gray, sinonim (s), Nat. Brit. Pl. 2: 270 (1821) , Polygonum lanigerum R. Br., sinonim (s), Prodr. Fl. Nov. Holl.: 419 (1810) , Polygonum lapathifolium agg., sinonim (s) , Polygonum lapathifolium ssp. neglectum J. Schust., sinonim (s), Mitt. Bayer. Bot. Ges. 2(4): 65 (1907) , Polygonum lapathifolium ssp. punctatum (Gremli) J. Schust., sinonim (s), Mitt. Bayer. Bot. Ges. 2(4): 56 (1907) , Polygonum lapathifolium ssp. syringifolium Danser, sinonim (s), Nederl. Kruidk. Archief 1931: 111 (1932) , Polygonum lapathifolium var. acutifolium Wallr., sinonim (s), Sched. Crit.: 189 (1822) , Polygonum lapathifolium var. angustifolium Wallr., sinonim (s), Sched. Crit.: 189 (1822) , Polygonum lapathifolium var. latifolium Becker, sinonim (s), Fl. Frankfurt: 163 (1828) , Polygonum lapathifolium var. maculatum Sibth., sinonim (s), Fl. Oxon.: 129 (1794) , Polygonum lapathifolium var. punctatum Gremli, sinonim (s), Excursionsfl. Schweiz, ed. 6: 371 (1889) , Polygonum lapathifolium var. salicifolium Sibth., sinonim (s), Fl. Oxon.: 129 (1794) , Polygonum tenuiflorum C. Presl, sinonim (s), J. Presl et C. Presl, Delic. Prag.: 67 (1822)

Common names: kiseličasti dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, kiseličasti dvornik (Hr), Domac, R., 19944, uzlati dvornik (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, veliki lisac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, zelje srčano (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.