Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygonum lapathifolium L. ssp. incanum (F. W. Schmidt) Schubl.et Mart.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygonum (dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, dreslin (Hr), Šulek, B., 18791256, dvornik (Hr), Domac, R., 19944, norava (Hr), Šulek, B., 18791256, Knöterich (De), Anonymus, 19847744, knotgrass (En), Anonymus, 19847744, knotweeds (En), Anonymus, 19847744, renouée (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing:

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Polygonum incanum F. W.Schmidt, sinonim (s) , Polygonum pallidum With., sinonim (s) , Polygonum tomentosum Schrank, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.