Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium suaveolens Jacq.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Collect. Bot. 2: 305 (1789)

Taxon author(s) 1. Nicolaus(Nicolaas) Joseph von Jacquin

Synonyms: Allium appendiculatum Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 1: 356 (1805) , Allium serotinum Lapeyr., sinonim (s), Fig. Pl. Pyrénées. 1801. , Allium suaveolens ssp. serotinum (Lapeyr.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 739. 1882 , Allium suaveolens var. appendiculatum (Ramond ex Pers.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 1882. , Endotis pyrenaica Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 2. 1837.

Common names: mirisavi luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, mirisavi luk (Hr), Domac, R., 19944, mirisni luk (Hr), Radić, J., 19891442

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.