Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygonum minus Hudson

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygonum (dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, dreslin (Hr), Šulek, B., 18791256, dvornik (Hr), Domac, R., 19944, norava (Hr), Šulek, B., 18791256, Knöterich (De), Anonymus, 19847744, knotgrass (En), Anonymus, 19847744, knotweeds (En), Anonymus, 19847744, renouée (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Fl. Angl. 148 (1762)

Taxon author(s) 1. Hudson

Synonyms: Persicaria minor (Huds.) Opiz, sinonim (s), Seznam Rost. Kvet. Ces.: 72 (1852) , Persicaria pusilla (Lam.) Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Brit. Pl. 2: 269 (1821) , Polygonum angustifolium Roth, sinonim (s), Tent. Fl. Germ. 2: 453 (1789) , Polygonum minus f. latifolium A. Braun, sinonim (s) , Polygonum pusillum Lam., sinonim (s), Fl. Franç. 3: 235 (1779) , Polygonum strictum All., sinonim (s), Auct. Syn. Stirp. Hort. Taurin.: 42 (1773)

Common names: mali dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrdeselj (Hr), Šulek, B., 18791256, mali dvornik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.