Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygonum mite Schrank

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygonum (dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, dreslin (Hr), Šulek, B., 18791256, dvornik (Hr), Domac, R., 19944, norava (Hr), Šulek, B., 18791256, Knöterich (De), Anonymus, 19847744, knotgrass (En), Anonymus, 19847744, knotweeds (En), Anonymus, 19847744, renouée (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Baier. Fl. 1: 668 (1789)

Taxon author(s) 1. Franz von Paula von Schrank

Synonyms: Persicaria dubia (Stein) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon, sér. 2, 17: 146 (1869) , Persicaria hybrida (Chaub.) Soják, ? (dvojbeno), Preslia 46: 153 (1974) , Persicaria laxiflora (Weihe) Opiz, sinonim (s), Seznam Rost. Kvet. Ces.: 72 (1852) , Persicaria mitis (Schrank) Asenov, nomen illegitimum (n. illeg.), Jordanov, Fl. Nar. Rep. Balg. 3: 239 (1966) non Delarbre 1800 , Polygonum dubium Stein, bazionim (baz.), A. Braun, Flora 7: 357 (1824) , Polygonum hybridum Chaub., ? (dvojbeno), St.-Amans, Fl. Agen.: 163 (1821) , Polygonum hydropiper ssp. mite (Schrank) Walther, sinonim (s), Fl. Gießen: 319 (1802) , Polygonum laxiflorum Weihe, sinonim (s), Flora 9(2): 746 (1826)

Common names: mekani dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, mekani dvornik (Hr), Domac, R., 19944, vrbica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.