Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium ursinum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 300 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aglitheis ursina (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 2. 1837. , Allium latifolium Gilib., nomen invalidum (nom. inval.), Excerc. Phyt. 2. 1792. , Allium longipetiolatum St.-Lag., sinonim (s), Ann. Soc. Bot. Lyon 7. 1880. , Allium nemorale Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton. 1796. , Allium petiolatum Lam., sinonim (s), Fl. Franç. 3. 1778. , Allium ursinoides G. Don ex Sweet, sinonim (s), Hort. Brit. 1826. , Allium ursinum var. ucrainicum (Oksner & Kleopow) Soó, sinonim (s), Magyar Fl. Veg. 6. 1980. , Allium vincetoxicum Pall. ex Ledeb., sinonim (s), Fl. Ross. 4. 1852. , Cepa ursina (L.) Bernh., sinonim (s), Syst. Verz. 1800. , Geboscon ursinum (L.) Raf., sinonim (s), Autik. Bot. 1840. , Hylogeton ursinum (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl. 1866. , Moly latifolium (Gilib. ) Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Brit. Pl. 2: 180. 1821 , Ophioscorodon ursinum (L.) Wallr., sinonim (s), Wallr., Sched. Crit. 1822.

Common names: medvjeđi luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, crijemuš (Hr), Pahlow, M., 19897748, crijemuž (Hr), Domac, R., 19944, crimoš (Hr), Šulek, B., 18791256, crimuz (Hr), Šulek, B., 18791256, crimuža (Hr), Šulek, B., 18791256, čeremuš (Hr), Šulek, B., 18791256, čremuš (Hr), Šulek, B., 18791256, divlji luk (Hr), Šimić, F., 19807722, luk divji (Hr), Visiani, R., 18425573, luk medvjedji (Hr), Šulek, B., 18791256, luk pasji (Hr), Šulek, B., 18791256, medvjeđi luk (Hr), Pahlow, M., 19897748, pasji česanj (Hr), Šulek, B., 18791256, sremuš (Hr), Pahlow, M., 19897748

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.