Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygonum persicaria L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygonum (dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, dreslin (Hr), Šulek, B., 18791256, dvornik (Hr), Domac, R., 19944, norava (Hr), Šulek, B., 18791256, Knöterich (De), Anonymus, 19847744, knotgrass (En), Anonymus, 19847744, knotweeds (En), Anonymus, 19847744, renouée (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 361 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Persicaria maculata (Raf.) Fourr., nomen illegitimum (n. illeg.), Ann. Soc. Linn. Lyon, sér. 2, 17: 146 (1869) non Gray 1821 , Persicaria maculosa Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Britt. Pl. 2: 269 (1821) , Persicaria mitis Delarbre, sinonim (s), Fl. Auvergne, ed. 2: 518 (1800) , Persicaria mitis Gilib., sinonim (s), Excerc. Phyt. 2: 431 (1792) , Persicaria rivularis Opiz, sinonim (s), Sezn. Rostl. Kvet. Ces.: 72 (1852) , Persicaria ruderalis C. Reed, nomen illegitimum (n. illeg.), Phytologia 50: 461 (1982) , Persicaria vulgaris Webb. et Moq., nomen illegitimum (n. illeg.), Webb et Berthel., Hist. Nat. Canaries 3(2,3): 219 (1846) , Polygonum biforme Wahlenb., sinonim (s), Fl. Suec. 1: 242 (1824) , Polygonum maculatum Raf., sinonim (s), Fl. Ludov.: 29 (1817) , Polygonum ruderale Salisb., nomen illegitimum (n. illeg.), Prodr.: 259 (1796)

Common names: pjegasti dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, briskova trava (Hr), Šulek, B., 18791256, dresan (Hr), Šulek, B., 18791256, dresen (Hr), Šulek, B., 18791256, mali lisac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, obični dvornik (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, pjegasti dvornik (Hr), Domac, R., 19944, prašćica vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, prpr vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, rdesen (Hr), Šulek, B., 18791256, veliki dvornik (Hr), Šimić, F., 19807722, vodena paprika (Hr), Šimić, F., 19807722, vrbica vela (Hr), Šulek, B., 18791256, zamrljata (Hr), Šulek, B., 18791256, zamrljavka (Hr), Šulek, B., 18791256, lady's thumb (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.