Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium victorialis L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 295 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium anguinum Bubani, nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Pyren. 4. 1902. , Allium convallarifolium Pall. ex Ledeb., sinonim (s), Fl. Ross. 4. 1852. , Allium longibulbum Dulac, sinonim (s), Fl. Hautes-Pyrénées. 1867. , Allium plantaginense Willk. & Lange, sinonim (s), Prodr. Fl. Hispan. 1. 1862. , Allium plantagineum Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franç. 3. 1778. , Allium reticulatum St.-Lag., nomen illegitimum (n. illeg.), Ann. Soc. Bot. Lyon 7. 1880. , Anguinum victorialis (L.) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Bot. Lyon , n.s., 17. 1869. , Berenice victorialis (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl. 1866. , Cepa victorialis (L.) Moench, sinonim (s), Methodus. 1794. , Geboscon lanceolatum Raf., sinonim (s), Autik. Bot. 1840. , Geboscon triphylum Raf., nomen illegitimum (n. illeg.), Autik. Bot. 1840. , Loncostemon victoriale (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 2. 1837.

Common names: planinski luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, česan kačji (Hr), Šulek, B., 18791256, česan zmajski (Hr), Šulek, B., 18791256, češnjak šumski (Hr), Šulek, B., 18791256, češnjak zminski (Hr), Šulek, B., 18791256, luk česan divji (Hr), Šulek, B., 18791256, luk česan zmijnji (Hr), Šulek, B., 18791256, luk zmijin (Hr), Šulek, B., 18791256, planinski luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.