Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Populus x canescens (Aiton) Sm.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Salicaceae (vrbe (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrbine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Populus (topola (Hr), Nikolić, T., 201912707, papak (Hr), Šulek, B., 18791256, topol (Hr), Šulek, B., 18791256, topola (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Brit. 3: 1080 (1804)

Taxon author(s) 1. William Aiton2. James Edward Smith

Synonyms: Populus alba L. x tremula L., sinonim (s) , Populus alba var. canescens Aiton, bazionim (baz.), Hort. Kew. 3: 405 (1789) , Populus alba-tremula E. H. L. Krause, sinonim (s) , Populus bachofenii Wierzb. ex Rochel, sinonim (s) , Populus hybrida Rchb. non M. Bieb., sinonim (s) , Populus x hybrida M. Bieb., sinonim (s), Fl. Taur.-Caucas. 2: 422 (1808)

Common names: siva topola (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.