Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Potamogeton trichoides Cham. et Schltdl.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Potamogetonaceae (mrestnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Potamogeton (mrijestnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrijesnjak (Hr), Domac, R., 19944, vodenjača (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Linnaea 2: 175 (1827)

Taxon author(s) 1. Ludolf Karl Adelbert von,Louis Charles Adela¨ide,Louis Charles Adela¨ide Chamisseau Chamisso,Chamisseau de Boncourt,de Boncourt2. Diederich Franz Leonhard von Schlechtendal

Synonyms: Potamogeton condylocarpus Tausch, sinonim (s), Flora 19: 423 (1836) , Potamogeton monogynus Gay, sinonim (s), Coss. et Germ., Obs. Pl. Crit.: 89 (1840) , Potamogeton philae Post, sinonim (s), Bull. Herb. Boiss. 1: 409 (1893) , Potamogeton pusillus var. (Cham. et Schltdl.) Kunth, sinonim (s), Enum. Pl. 3: 137 (1848) , Potamogeton pusillus var. capilaris Gaudin, sinonim (s), Fl. Helv. 1: 479 (1828) , Potamogeton tuberculatus Ten. et Guss., sinonim (s), Act. Soc. Borbonica Napoli 1: 430 (1842)

Common names: vlasasti mrijestnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasasti mrijesnjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.