Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Potentilla argentea L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Potentilla (petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak meki (Hr), Šulek, B., 18791256, petolist (Hr), Domac, R., 19944, petoper (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprst (Hr), Domac, R., 19944, petoprsta (Hr), Horvatić, S., 19541819, petoprstac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 497 (l753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Potentilla argentea ssp. argentea, sinonim (s) , Potentilla argentea ssp. demissa (Lehm.) Oberd., sinonim (s) , Potentilla argentea ssp. grandiceps (Zimm.) Oberd., sinonim (s) , Potentilla argentea ssp. tenuiloba (Jord.) Oberd., sinonim (s) , Potentilla argentea var. argentea, sinonim (s) , Potentilla argentea var. decumbens Focke, sinonim (s), W. D. J. Koch, Syn. Deut. Schweiz. Fl., ed. 3,: 811 (1892) , Potentilla argentea var. demissa Lehm., sinonim (s), Rev. Potent.: 97 (1856) , Potentilla argentea var. grandiceps (Zimmeter) Rouy et Camus, sinonim (s) , Potentilla argentea var. tenuiloba (Jord.) A. Schwarz, sinonim (s), Fl. Nürnberg-Erl.: 248 (1899) , Potentilla decumbens Jord., sinonim (s), Jord. in Reuter, Cat. Graines Jard. Bot. Grenoble. 1849. , Potentilla demissa Jord., sinonim (s), Jord. in Reuter, Cat. Graines Jard. Bot. Grenoble. 1849. , Potentilla macrotoma Borbás, sinonim (s), Borbás, Abauj-Torna Vármegye Fl. 1896. , Potentilla magyarica Zimmeter, sinonim (s), Zimmeter in Progr. Ober-Realsch. Innsbr. 1888-1889. 1889. , Potentilla tenuiloba Jord., sinonim (s), Jord., Pugill. Pl. Nov. 1852.

Common names: srebrnasti petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, petoprstika srebernasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, srebrnasti petolist (Hr), Domac, R., 19944, srebrnasti petoprst (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.