Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Potentilla carniolica A. Kern.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Potentilla (petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak meki (Hr), Šulek, B., 18791256, petolist (Hr), Domac, R., 19944, petoper (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprst (Hr), Domac, R., 19944, petoprsta (Hr), Horvatić, S., 19541819, petoprstac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Österr. Bot. Zeitschr. 20: 44 (1870)

Taxon author(s) 1. Anton Joseph Kerner, Kerner von Marilaun, Marilaun

Synonyms: Potentilla micrantha var. carniolica (A. Kern.) T. Wolf, sinonim (s)

Common names: kranjski petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, krajnski petoprst (Hr), Domac, R., 19944, kranjska petoprsta (Hr), Šilić, Č., 19841013, kranjski petolist (Hr), Domac, R., 19944, Krainer Fingerkraut (De), Šilić, Č., 19841013, kranjski prstnik (Sn), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.