Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Potentilla crantzii (Crantz) R. M. Fritsch

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Potentilla (petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak meki (Hr), Šulek, B., 18791256, petolist (Hr), Domac, R., 19944, petoper (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprst (Hr), Domac, R., 19944, petoprsta (Hr), Horvatić, S., 19541819, petoprstac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Excursionsfl. Österr. 295 (1897)

Taxon author(s) 1. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz2. Reinhard M. Fritsch

Synonyms: Fragaria crantzii Crantz, bazionim (baz.), Inst. Rei Herb. 2: 178 (1766) , Fragaria villosa Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. ed. 2 Fasc. 2: 15, t.1 fig.2 (1769) , Potentilla alpestris Haller f., sinonim (s), Ser. Mus. Helvet. 1: 53 (1818) , Potentilla baldensis Zimmeter, sinonim (s), Fl. Exsicc. Austr. Hung. 3: no. 833, 27 (1884) , Potentilla salisburgensis Haenke, sinonim (s), Neues Bot. Taschenb. Anfänger Wiss. Apothekerkunst: (1806) , Potentilla serpentini Borbás, sinonim (s), Erdész. Lapok. 33: 341 (1884) , Potentilla verna L. nom. ambig., sinonim (s)

Common names: Krantzov petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, Krancov petolist (Hr), Domac, R., 19944, Krancov petoprst (Hr), Domac, R., 19944, petoprstika proljetna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružice sitne (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.