Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Potentilla erecta (L.) Raeusch.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Potentilla (petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak meki (Hr), Šulek, B., 18791256, petolist (Hr), Domac, R., 19944, petoper (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprst (Hr), Domac, R., 19944, petoprsta (Hr), Horvatić, S., 19541819, petoprstac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Nomencl. Bot. ed. 3, 152 (1797)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ernst Adolf,Ernst Adolf Raeuschel,Räuschel

Synonyms: Potentilla sylvestris Neck., sinonim (s), Dell. Gall.-Belg. 1: 222 (1768) , Potentilla tormentila Stokes, sinonim (s) , Potentilla tormentilla Neck., sinonim (s), Hist. Commentat. Acad. Elect. Sci. Elegant. Lit Theod.-Pal. 2: 491 (1770) , Tormentilla erecta L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 500 (1753)

Common names: srčani petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, kitica srčana (Hr), Šulek, B., 18791256, korience srčano (Hr), Šulek, B., 18791256, korienje srčano (Hr), Šulek, B., 18791256, krvomok (Hr), Šulek, B., 18791256, petolist srčenjak (Hr), Domac, R., 19944, petolista (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprsta (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprsta crljena i žuta cvita (Hr), Šulek, B., 18791256, sedmeroprstna trava (Hr), Šulek, B., 18791256, sedmoper (Hr), Šulek, B., 18791256, sedmoprst (Hr), Šulek, B., 18791256, srčani korienak (Hr), Šulek, B., 18791256, srčenjak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, srčnjak osovni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stežnik (Hr), Šulek, B., 18791256, trava od srca (Hr), Pahlow, M., 19897748, trava od srdobolje (Hr), Pahlow, M., 19897748, uspravna petoprsta (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, zelje srčano (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.