Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Potentilla heptaphylla L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Potentilla (petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak meki (Hr), Šulek, B., 18791256, petolist (Hr), Domac, R., 19944, petoper (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprst (Hr), Domac, R., 19944, petoprsta (Hr), Horvatić, S., 19541819, petoprstac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Cent. Pl. 1: 13 (1755)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Fragaria rubens Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc. 2: 14 (1763) , Potentilla opaca L., sinonim (s), Amoen. Acad. 4: 274 (1759) , Potentilla rubens (Crantz) Zimmeter, sinonim (s), Eur. Art. Gatt. Potentilla: 16 (1884) , Potentilla rubens (Crantz) Zimmeter non Vill., sinonim (s)

Common names: crvenkasti petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, crvenkasti petoprst (Hr), Domac, R., 19944, petoprstika tamna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.