Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Potentilla palustris (L.) Scop.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Potentilla (petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak meki (Hr), Šulek, B., 18791256, petolist (Hr), Domac, R., 19944, petoper (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprst (Hr), Domac, R., 19944, petoprsta (Hr), Horvatić, S., 19541819, petoprstac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Carn. ed. 2, 1: 359 (1772)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Comarum palustre L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 502 (1753)

Common names: močvarni petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, močvarni petolist (Hr), Domac, R., 19944, močvarni petoprst (Hr), Domac, R., 19944, zabiel ružičasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Sumpfblutauge (De), Wisskirchen, Rolf; Haeupler, H., 19985437, Sumpf-Fingerkraut (De), Wisskirchen, Rolf; Haeupler, H., 19985437, Marsh Cinquefoil (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399, močvirski petoprstnik (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404, močvirski prstnik (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.