Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Potentilla pusilla Host

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Potentilla (petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak meki (Hr), Šulek, B., 18791256, petolist (Hr), Domac, R., 19944, petoper (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprst (Hr), Domac, R., 19944, petoprsta (Hr), Horvatić, S., 19541819, petoprstac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Austr. 2: 39 (1831)

Taxon author(s) 1. Nicolaus Thomas Host

Synonyms: Potentilla gaudinii Gremli, sinonim (s), Gremli, Excursionsfl. Schweiz, ed. 2. 1874. , Potentilla glandulifera Krašan, sinonim (s) , Potentilla puberula Krašan, sinonim (s), Krašan in Österr. Bot. Z. 17. 1867. , Potentilla verna ssp. puberula (Krašan) Hegi, sinonim (s), III. Fl. Mitteleur., ed. 2., 4(2): 879 (1922)

Common names: sićušni petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.