Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Potentilla recta L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Potentilla (petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak meki (Hr), Šulek, B., 18791256, petolist (Hr), Domac, R., 19944, petoper (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprst (Hr), Domac, R., 19944, petoprsta (Hr), Horvatić, S., 19541819, petoprstac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 497 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Potentilla adriatica Murb., inclusive (incl.) , Potentilla crassa Tausch, sinonim (s), Opiz, Böh. Phan. Crypt. Gew.: 63 (1823) , Potentilla hirta auct. balcan. non L., sinonim (s) , Potentilla laciniosa Nestl., sinonim (s), Mon. Pot.: 45 (1816) , Potentilla lacinosa Kit. ex Nestler, sinonim (s) , Potentilla obscura Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 2(2): 1100 (1800) , Potentilla pedata Nestl., sinonim (s), Monogr.: 44 (1816) , Potentilla pilosa Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 2(2): 1100 (1800) non DC. 1815 , Potentilla recta ssp. crassa (Tausch) Rothm., sinonim (s), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 67: 5 (1963) , Potentilla recta ssp. obscura (Willd.) Rothm., sinonim (s), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 67: 5 (1963) , Potentilla recta ssp. pilosa (Willd.) Rothm., sinonim (s), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 67: 5 (1963) , Potentilla recta ssp. recta, sinonim (s) , Potentilla recta var. laciniosa Lehm., sinonim (s) , Potentilla recta var. leucotricha Borbás, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 34: 73 (1884) , Potentilla recta var. obscura W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv., ed. 2: 236 (1843) , Potentilla recta var. pilosa Ledeb., sinonim (s) , Potentilla semilaciniosa Borbás, sinonim (s) , Potentilla transcaspia T. Wolf, sinonim (s) , Potentilla velenovskyi Hayek ?, sinonim (s)

Common names: uspravni petoprst (Hr), Nikolić, T., 201912707, čelašica velika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, petoprstica (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprstika osovna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, petoprstnica (Hr), Šulek, B., 18791256, uspravni petolist (Hr), Domac, R., 19944, uspravni petoprst (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.