Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alopecurus pratensis L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alopecurus (repak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 60 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Alopecurus sericeus Gaertn., sinonim (s), Fruct. Sem. Pl. 1: 2, t.1 fig.2 (1788) , Alopecurus trivialis Siedl ex Opiz, sinonim (s), Naturalientausch 9: 166 (1825)

Common names: livadni repak (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičji livadni repak (Hr), Kvakan, P., 19527738, lisičji rep (Hr), Anonymus, 19847744, livadni repak (Hr), Domac, R., 19944, repak (Hr), Anonymus, 19847744, Wiesen-Fuchsschwanz (De), Anonymus, 19847744, meadow foxtail (En), Anonymus, 19847744, vupin (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.