Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Primula auricula L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Primula (jaglac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jaglac (Hr), Domac, R., 19944, jagorčika (Hr), Horvatić, S., 19541819, vesnača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 143 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aretia auriculata Link, sinonim (s) , Auricula lutea Opiz, sinonim (s) , Primula alpina Salisb., sinonim (s) , Primula auricula ssp. bauhini (Beck) Lüdi, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 5: 1762 (1927) , Primula auricula var. bauhini Beck, sinonim (s) , Primula auricula var. hungarica Borbás, sinonim (s) , Primula auricula var. monacensis Widmer, sinonim (s) , Primula crenata Fuss., sinonim (s) , Primula lutea Vill., sinonim (s)

Common names: uškasti jaglac (Hr), Nikolić, T., 201912707, alpski jaglac (Hr), Šugar, I., 19941985, cviet liepe gospoje (Hr), Šulek, B., 18791256, cviet od gospodje (Hr), Šulek, B., 18791256, debelolistna vesnača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, planinski jaglac (Hr), Domac, R., 19944, trobentica (Hr), Šulek, B., 18791256, uho medvidje (Hr), Šulek, B., 18791256, uškasti jaglac (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.