Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Primula clusiana Tausch

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Primula (jaglac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jaglac (Hr), Domac, R., 19944, jagorčika (Hr), Horvatić, S., 19541819, vesnača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Flora 4: 361 (1821)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Primula clusiana var. acaulis Tausch, sinonim (s), Flora 4: 365 (1821) , Primula integrifolia Jacq., sinonim (s), Fl. Austriac. (Jacquin) 4: 14, t. 327. (1776) , Primula spectabilis Tratt., sinonim (s)

Common names: Clusijev jaglac (Hr), Nikolić, T., 201912707, cielolistna vesnača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.