Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Primula elatior (L.) L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Primula (jaglac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jaglac (Hr), Domac, R., 19944, jagorčika (Hr), Horvatić, S., 19541819, vesnača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fl. Angl.: 12 (1754)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Primula inodora Hoffman., sinonim (s) , Primula veris var. elatior L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753.

Common names: visoki jaglac (Hr), Nikolić, T., 201912707, blijedožuti jaglac (Hr), Domac, R., 19944, runjava vesnača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, visoki jaglac (Hr), Pahlow, M., 19897748

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.