Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Primula kitaibeliana Schott

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Primula (jaglac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jaglac (Hr), Domac, R., 19944, jagorčika (Hr), Horvatić, S., 19541819, vesnača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Österr. Bot. Wochenbl. 2: 268 (1852)

Taxon author(s) 1. Heinrich Wilhelm Schott

Synonyms: Primula candolleana Rchb., sinonim (s), Pl. Crit. vi. 18. , Primula integrifolia Vis., sinonim (s), Fl. Dalm. 2: 149 (1847) , Primula viscosa Schultes, sinonim (s) , Primula viscosa Waldst. et Kit., sinonim (s)

Common names: Kitajbelov jaglac (Hr), Nikolić, T., 201912707, Kitajbelov jaglac (Hr), Domac, R., 19944, ljepkasta vesnača (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.