Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Primula veris L. ssp. columnae (Ten.) Lüdi

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Primula (jaglac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jaglac (Hr), Domac, R., 19944, jagorčika (Hr), Horvatić, S., 19541819, vesnača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Ill. Fl. Mitteleur. 5(3): 1753 (1927)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Primula columnae (Ten.) Lüdi, sinonim (s) , Primula columnae Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Napol. 1. 1811. , Primula cordifolia Kit., sinonim (s) , Primula officinalis var. suaveolens Gren. et Godr., sinonim (s) , Primula suaveolens Bertol., sinonim (s), Bertol. in J. Bot. Agric. 2. 1813. , Primula tommasinii var. columnae Carnel., sinonim (s) , Primula veris var. columnae Rchb., sinonim (s) , Primula x tommasinii Gren. et Godr., ? (dvojbeno), Fl. Fr., 2: 449, 1850.

Common names: baršunasta vesnača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, jagdika (Hr), Šugar, I., 19941985, jaglica (Hr), Hirc, D., 1904661, jaglika (Hr), Hirc, D., 1904661

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.