Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Primula vulgaris Huds.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Primula (jaglac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jaglac (Hr), Domac, R., 19944, jagorčika (Hr), Horvatić, S., 19541819, vesnača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fl. Angl. 70 (1762)

Taxon author(s) 1. William Hudson

Synonyms: Primula acaulis (L.) Hill., sinonim (s), Veg. Syst. 8: 25 (1765) , Primula acaulis L., sinonim (s), Fl. Angl. 12 (1754) , Primula brevistyla DC., sinonim (s) , Primula grandiflora Lam., sinonim (s) , Primula hybrida Schrank, sinonim (s) , Primula silvestris Scop., sinonim (s) , Primula uniflora Gmel., sinonim (s) , Primula veris var. acaulis L., sinonim (s), Sp. Pl.: 143 (1753) , Primula vernalis Salisb., sinonim (s)

Common names: obični jaglac (Hr), Nikolić, T., 201912707, fek (Hr), Šulek, B., 18791256, igavec (Hr), Šulek, B., 18791256, jaglac (Hr), Šulek, B., 18791256, jaglika jaglika (Hr), Šulek, B., 18791256, jagorčevina (Hr), Šimić, F., 19807722, jagorčika (Hr), Šulek, B., 18791256, jagorčina (Hr), Šulek, B., 18791256, jagotac (Hr), Šulek, B., 18791256, piskalice (Hr), Šulek, B., 18791256, piskec (Hr), Šulek, B., 18791256, primaliće (Hr), Šulek, B., 18791256, proljetni jaglac (Hr), Pahlow, M., 19897748, rani jaglac (Hr), Domac, R., 19944, velecvijetni jaglac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vesnača bezstabljika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.