Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Prunella vulgaris L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Prunella (celinščica (Hr), Nikolić, T., 201912707, celinščica (Hr), Domac, R., 19944, grkljanka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 600 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Brunella vulgaris L., sinonim (s) , Prunella surrecta Dum., sinonim (s)

Common names: obična celinščica (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnoglav (Hr), Šulek, B., 18791256, gavez manji (Hr), Šulek, B., 18791256, golišava grkljanka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, gortanka (Hr), 18471006, grkljanka (Hr), Hirc, D., 1908667, konsoldula mala (Hr), Šulek, B., 18791256, konsulj mali (Hr), 18471006, križalj (Hr), Šulek, B., 18791256, križao mali (Hr), Šulek, B., 18791256, liepi klasić (Hr), Šulek, B., 18791256, obična celinščica (Hr), Domac, R., 19944, skrižalina mala (Hr), Šulek, B., 18791256, skrižao (Hr), Šulek, B., 18791256, skršalina (Hr), Šulek, B., 18791256, skršao mali (Hr), Šulek, B., 18791256, skržalina mala (Hr), Šulek, B., 18791256, sodula mala (Hr), Šulek, B., 18791256, trava od crnog prišta (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, turski zvon (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.