Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Prunus laurocerasus L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Prunus (šljiva (Hr), Nikolić, T., 201912707, šljiva (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 474 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cerasus lauro-cerasus (L.) Loisel., sinonim (s) , Laurocerasus officinalis M. J. Roemer, sinonim (s)

Common names: lovor trešnja (Hr), Nikolić, T., 201912707, lovor trešnja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lovorvišnja (Hr), Domac, R., 19944, zelenče (Hr), Grlić, Lj., 19845498, zelenčica (Hr), Grlić, Lj., 19845498, zeleniče (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.