Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Prunus spinosa L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Prunus (šljiva (Hr), Nikolić, T., 201912707, šljiva (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 475 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Prunus spinosa f. coaetanea auct., inclusive (incl.) , Prunus spinosa f. genuina Posp., inclusive (incl.) , Prunus spinosa f. major Posp., inclusive (incl.), Fl. oesterr. Küstenl. 2 (1): 235. 1898 , Prunus spinosa ssp. dasyphylla (Schur) Domin, sinonim (s), (1944) , Prunus spinosa var. dasyphylla Schur, sinonim (s), (1866)

Common names: trnjina (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni trn (Hr), Hirc, D., 1909669, črni trn (Hr), Šulek, B., 18791256, dračeva (Hr), Visiani, R., 18521686, glog crni (Hr), Šulek, B., 18791256, kukinja (Hr), Šulek, B., 18791256, šljivice divje (Hr), Šulek, B., 18791256, šljvo divje (Hr), Visiani, R., 18521686, tarn (Hr), Visiani, R., 18521686, tarn čarni (Hr), Visiani, R., 18521686, tarnodrjen (Hr), Visiani, R., 18521686, tarnjina (Hr), Visiani, R., 18521686, trlinka (Hr), Pahlow, M., 19897748, trnavka (Hr), Grlić, Lj., 19845498, trnika (Hr), Šulek, B., 18791256, trnina (Hr), Domac, R., 19944, trnodrien (Hr), Šulek, B., 18791256, trnovina (Hr), Šulek, B., 18791256, trnula (Hr), Domac, R., 19944, trnulja (Hr), Hirc, D., 1910670, trnjina (Hr), Šatalić, S.; Štambuk, S., 19975812, trnjula (Hr), Šatalić, S.; Štambuk, S., 19975812

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.