Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pseudorchis albida (L.) Á. Löve et D. Löve

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pseudorchis (cretnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, cretnjača (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Taxon 18: 312 (1969)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Áskell Löve3. Doris Benta Maria Löve

Synonyms: Bicchia albida Parl., sinonim (s), Flora italiana, ossia descrizione delle piante ... 3: 397. 1858. , Coeloglossum albidum Hartm., sinonim (s), Handbok i Skandinaviens Flora 329. 1820. , Gymnadenia albida (L.) Rich., sinonim (s), De Orchid. Eur. 1817. , Habenaria albida (L.) R. Br., sinonim (s), Hortus Kew. 5. 1813. , Habenaria albida R. Br., sinonim (s), Hort. Kew., ed. 2 [W.T. Aiton] 5: 193. 1813 , Leucorchis albida (L.) E. H. F. Mey., sinonim (s), Preuss. Pflanzengatt.: 50 (1839) , Orchis albida Scop., sinonim (s) , Peristylus albidus (L.) Lindl., sinonim (s), Syn. Brit. Fl., ed. 2. 1835. , Satyrium albidum L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753.

Common names: bjelkasta cretnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, bjeličasti vranjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.