Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pulmonaria mollis Hornem.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Pulmonaria (plućnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, nepodvian (Hr), Šulek, B., 18791256, plućnjak (Hr), Domac, R., 19944, pluk (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Hort. Bot. Hafn. 179 (1813)

Taxon author(s) 1. Jens Wilken Hornemann

Synonyms: Pulmonaria mollissima A. Kern., sinonim (s), A. Kern., Monogr. Pulmon. 1878. , Pulmonaria montana ssp. mollis (Hornem) Gams, sinonim (s)

Common names: mekani plućnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, plučnjak mekani (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.