Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pulmonaria officinalis L.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Pulmonaria (plućnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, nepodvian (Hr), Šulek, B., 18791256, plućnjak (Hr), Domac, R., 19944, pluk (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 135 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Pulmonaria konradii Opiz, sinonim (s), Opiz in Berchtold & Opiz, Oekon.-Techn. Fl. Böhm. 2(2). 1839. , Pulmonaria maculosa Liebl., sinonim (s), Liebl., Fl. Fuld. 1784. , Pulmonaria officinalis ssp. maculosa (Liebl.) Gams, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 5: 2215 (1927) , Pulmonaria officinalis ssp. officinalis, sinonim (s) , Pulmonaria tridentina Evers, sinonim (s), Evers in Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 46. 1896.

Common names: ljekoviti plućnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisac (Hr), Šulek, B., 18791256, lisjac (Hr), Šulek, B., 18791256, lišac (Hr), Šulek, B., 18791256, ljekoviti plućnjak (Hr), Domac, R., 19944, medunika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, plučnjak srdcolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, plućnjak (Hr), Hirc, D., 1906664, pljučenica (Hr), Šulek, B., 18791256, pljučnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, sina majke božje cviet (Hr), Šulek, B., 18791256, turski svati (Hr), Šulek, B., 18791256, žalke (Hr), Šulek, B., 18791256, žigerišnjak (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.