Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Althaea hirsuta L.

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Malvaceae (sljezovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Althaea (altea (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijeli sljez (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 687 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Dinacrusa hirsuta (L.) G. Krebs, sinonim (s), Feddes Repert. 105: 300 (1994)

Common names: rutava altea (Hr), Nikolić, T., 201912707, rutavi bijeli sljez (Hr), Domac, R., 19944, sliez bieli runjavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.