Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Althaea officinalis L.

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Malvaceae (sljezovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Althaea (altea (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijeli sljez (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 686 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Althaea balearica J. J. Rodr., sinonim (s), J. J. Rodr., Fl. Menorca. 1904. , Althaea micrantha Borbás, sinonim (s), Borbás in Magyar Orv. Termész. Vándorgyül. Tört. Vázl. Munk. 23. 1888. , Althaea officinalis ssp. micrantha (Borbás) Dostál, sinonim (s), Folia Mus. Rerum Nat. Bohemiae Occid., Bot. 21: 8. 1984 , Althaea officinalis ssp. pseudoarmeniaca (Polg.) Soó, sinonim (s), Acta Bot. Acad. Sci. Hung. 18(1-2): 176. 1973 , Althaea officinalis var. pseudoarmeniaca Polg., sinonim (s), Polg. in Bot. Közlem. 38. 1941. , Althaea taurinensis DC., inclusive (incl.), Prodr. 1: 436. 1824

Common names: ljekovita altea (Hr), Nikolić, T., 201912707, altea (Hr), Pahlow, M., 19897748, beli slez (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, bieli sljez (Hr), Šulek, B., 18791256, bijeli sljez (Hr), Šimić, F., 19807722, konopljka (Hr), Visiani, R., 18521686, linja (Hr), Visiani, R., 18521686, ljekoviti bijeli sljez (Hr), Domac, R., 19944, malovesak (Hr), Visiani, R., 18521686, slez dobri (Hr), Šulek, B., 18791256, sliz balavac (Hr), Šulek, B., 18791256, sliz bili (Hr), Visiani, R., 18521686, sliz pitomi (Hr), Visiani, R., 18521686, sliz veliki (Hr), Visiani, R., 18521686, sljez pitomi (Hr), Šulek, B., 18791256, sljeza (Hr), Hirc, D., 1906664, tambalisk (Hr), Šulek, B., 18791256, veliki sljez (Hr), Pahlow, M., 19897748, Sametpappel (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Heilwurz (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, marsh mallow (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, white mallow (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, guimauve (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, sauvage (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, sliznik (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.