Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alyssoides utriculata (L.) Medik.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alyssoides (gromotuljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gromotuljka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Philos. Bot. 1:189 (1789)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Friedrich Kasimir,Friedrich Casimir Medikus,Medicus

Synonyms: Alyssoides bulgarica (Sagorski) Assenov, sinonim (s), Assenov in Fl. Nar. Rep. Bălgarija 4. 1970. , Alyssoides graeca (Boiss.) Jáv., ? (dvojbeno), Jáv. in Bot. Közlem. 21. 1924. , Alyssoides graeca (Reut.) Jáv., inclusive (incl.), Bot. Közlem. 21: 73. 1924 [1923 publ. 1924] , Alyssoides utriculata (L.) Medik. var. utriculata, sinonim (s) , Alyssoides utriculata ssp. bulgarica (Sagorski) Hartvig, sinonim (s), Strid, Mount. Fl. Gr. 1: 277. 1986 , Alyssoides utriculata ssp. graeca (Boiss.) Zangh., sinonim (s), Fl. Ital. 1: 209. 1976 , Alyssoides utriculata var. bulgarica (Sagorski) Hayek, sinonim (s) , Alyssum utriculatum L., bazionim (baz.), L., Mant. Pl. 1767. , Vesicaria graeca Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 1. 1867. , Vesicaria graeca Reut., nomen invalidum (nom. inval.), Reut., Cat. Graines Jard. Bot. Genève. 1855. , Vesicaria utriculata (L.) Lam., sinonim (s), Fl. Franc. (DC. & Lamarck), ed. 3. 4: 696. 1805 ; Poir. Encyc. 8: 571 , Vesicaria utriculata ssp. bulgarica Sagorski, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 61: 20. 1911

Common names: mješinasta gromotuljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gromotuljka (Hr), Horvatić, S., 19541819, mjehurica vrečasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mješinasta gromotuljka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.