Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alyssum alyssoides (L.) L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alyssum (gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 10, 2: 1130 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Adyseton calycinum (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Watterau 2: 424 (1800) , Alyssum alyssoides (L.) L. ssp. alyssoides, sinonim (s) , Alyssum alyssoides ssp. conglobatum (Fil. et Jáv.) Jáv., sinonim (s) , Alyssum calycinum L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2. 1763. , Alyssum campestre (L.) L., sinonim (s), Syst. Nat., ed. 10: 1130 (1753) , Alyssum conglobatum Fil. et Jáv., sinonim (s), Magyar Bot. Lap. 9: 146 (1910) , Alyssum ruderale Jord., sinonim (s) , Clapeola campestris L., sinonim (s) , Clypeola alyssoides L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Psilonema calycinum (L.) Meyer, sinonim (s), Bull. Sc. Acad. Petersb. vii. (1840) 132.

Common names: čaškasta gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, čaškasta gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica čaškovita (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.