Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Quercus pubescens Willd.

Order: Fagales Engl.

Family: Fagaceae (bukve (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Quercus (hrast (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrast (Hr), Domac, R., 19944, rast (Hr), Šulek, B., 18791256, želud (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Berlin. Baumz. 279 (1796)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Quercus brachyphylla Kotschy, sinonim (s) , Quercus croatica Vuk., sinonim (s) , Quercus humilis Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: no. 4 (1768) , Quercus lanuginosa (Lam.) Thuill., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Env. Paris, ed. 2: 502 (1799) non Lam. 1779

Common names: hrast medunac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dubac (Hr), Haračić, A., 1894783, hrast medunac (Hr), Domac, R., 19944, hrastovina tvrda (Hr), Šulek, B., 18791256, medunac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.