Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alyssum desertorum Stapf

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alyssum (gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 51: 302. 1886

Taxon author(s) 1. Otto Stapf

Synonyms: Alyssum minimum auct., sinonim (s) , Alyssum minimum Willd. non L., pro-parte sinonim (pp.), Sp. Pl., ed. 4 [Willdenow] 3(1): 464. 1800 , Alyssum turkestanicum Regel et Schmalh., sinonim (s), Descr. Pl. Nov. Rar. Fedtsch. 6. 1882 [Jan-Mar 1882] , Psilonema minutum (Willd.) Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv. 62. 1866 [Apr-Jun 1866]

Common names: pustinjska gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, pustinjska gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica sićušna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.