Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alyssum montanum L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alyssum (gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 650 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Adyseton montanum (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Watterau 2: 425 (1800) , Adyseton montanum Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2. 2: 14. 1772 , Alyssum pedemontanum Rupr., sinonim (s), Mém. Acad. Imp. Sci. Saint Pétersbourg, Sér. 7 15 (2): 102. 1869 , Alyssum thessalum Halácsy, pro-parte sinonim (pp.), Consp. Fl. Graec. 1: 95. 1900 , Alyssum vourinonense T. R. Dudley et Rech. f., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 113: 265. 1966

Common names: siva gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, siva gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica sieda (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mountain Alyssum (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.