Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alyssum montanum L. ssp. gmelinii (Jord.) Em. Schmid

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alyssum (gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Hegi, Ill. Fl. Mitteleur. 4 (1): 451 (1919)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Alyssum arenarium C. C. Gmel., sinonim (s), Fl. Bad. 3: (1808) non Loisel. 1806 , Alyssum gmelinii Jord. et Fourr., bazionim (baz.), Brev. pl. nov. 2: 8 (1868) , Alyssum montanum var. angustifolium Heuff., sinonim (s), Enum. Pl. Banat.: 22 (1858) , Alyssum montanum var. arenarium Gmelin, sinonim (s)

Common names: Gmelinova gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.