Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alyssum tortuosum Willd.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alyssum (gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 3 (1): 466 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Alyssum arenarium Spreng., sinonim (s), Bot. Gart. Halle, Nachtr.: 10. 1801 , Alyssum grintescui Nyár., sinonim (s), Bul. Grad. Bot. Univ. Cluj 1927, vii. 140 (1928). , Alyssum odessanum Nyár., sinonim (s), Analele Acad. Republ. Publare Române 1(3): 19 1949.

Common names: svinuta gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinuta gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica vijugava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.