Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rapistrum rugosum (L.) All.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Rapistrum (repičnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, poveska (Hr), Domac, R., 19944, povezka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fl. Pedem. 1: 257 (1785)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carlo Allioni

Synonyms: Myagrum rugosum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753. , Myagrum venosum Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 2. 1806. , Rapistrum hirsutum Host, sinonim (s), Host, Fl. Austriac. 2. 1831. , Rapistrum hirtum Host, sinonim (s), Host, Fl. Austriac. 2. 1831.

Common names: naboran repičnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, ognjica (Hr), Šulek, B., 18791256, povezka gurasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.