Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rapistrum rugosum (L.) All. ssp. orientale (L.) Arcang.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Rapistrum (repičnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, poveska (Hr), Domac, R., 19944, povezka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Comp. Fl. Ital. 49 (1882)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carlo Allioni

Synonyms: Myagrum orientale L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Rapistrum orientale (L.) Crantz, sinonim (s), Crantz, Cl. Crucif. Emend. 1769.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.