Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alyssum murale Waldst. et Kit.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alyssum (gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Pl. Rar. Hung. 1: 5 (1799)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Alyssum argenteum auct. balcan., sinonim (s) , Alyssum argenteum sensu Nyár. non All., sinonim (s) , Alyssum chalcidicum Janka, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 22: 175. 1872 , Alyssum chlorocarpum Hausskn., sinonim (s), Mitth. Thüring. Bot. Vereins nov. ser., 3-4: 113. 1893 , Alyssum decipiens Nyár., sinonim (s), Bul. Grad. Bot. Univ. Cluj 1927, vii. 113, hybr. , Alyssum gracile Formánek, sinonim (s), Verh. Naturf. Ver. Brunn xxxvii. 196. , Alyssum murale Waldst. et Kit. ssp. murale, inclusive (incl.) , Alyssum orphanides Nyár., sinonim (s) , Alyssum punctatum Nyár., sinonim (s), Bul. Grad. Bot. Univ. Cluj 1927, vii. 85 (1928). , Alyssum subvirescens Formánek, sinonim (s), Verh. Naturf. Vereins Brünn 37: 195. 1898

Common names: zidna gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, turica glavičasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, turica srebernasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zidna gromotulja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.