Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhinanthus alectorolophus (Scop.) Pollich

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rhinanthus (škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, zvonac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Hist. Pl. Palat. 2: 177 (1777)

Taxon author(s) 1. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli2. Johann Adam Pollich

Synonyms: Alectorolophus alectorolophus (Scop.) Sterneck, sinonim (s), Österr. Bot. Z. 45: 11 (1895) , Alectorolophus hirsutus (Lam.) All., sinonim (s) , Alectorolophus kerneri Sterneck, sinonim (s), Abh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 1(2): 37 (1901) , Alectorolophus patulus Sterneck, sinonim (s), Abh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 1(2): 34 (1901) , Alectorolophus semleri Sterneck ex Behrend. et Sterneck, sinonim (s), Verh. Bot. Ver. Brandenb. 45: 199 (1904) , Mimulus alectorolophus Scop., bazionim (baz.), Fl. Carniol., ed. 2, 2: 435. 1772. , Rhinanthus alectorolophus agg., sinonim (s) , Rhinanthus alectorolophus ssp. kerneri (Sterneck) Soó, sinonim (s) , Rhinanthus alectorolophus ssp. patulus (Sterneck) Soó, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 26: 194 (1929) , Rhinanthus alectorolophus ssp. semleri (Sterneck) Soó, sinonim (s) , Rhinanthus alectorolophus var. modestus Chabert, sinonim (s), Bull. Herb. Boissier 7: 504 (1899) , Rhinanthus buccalis Wallr., sinonim (s) , Rhinanthus ellipticus (Hausskn.) Hausskn., sinonim (s) , Rhinanthus hirsutus Lam., sinonim (s) , Rhinanthus major L. nom. ambig., sinonim (s) , Rhinanthus nemorivagus O. Schwarz, sinonim (s) , Rhinanthus patulus (Sterneck) Schinz et Thell., inclusive (incl.) , Rhinanthus semleri (Sterneck) Schinz et Thell., sinonim (s), Bull. Herb. Boissier, sér. 2, 7: 501 (1907)

Common names: runjavi škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, runjavi škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.